Mikor fizet a biztosító – biztosítási kisokos kkv-knek ?

A statisztikák szerint egy átlag magyarnak 1,4 biztosítása van, de Önemberként és cégvezetőként valóban lényegesen több szerződéssel rendelkezik. A biztosítási díjakat bizonyára pontosan fizeti, és elvárja, hogy kár esetén a biztosító is az Ön elvárásainak megfelelően térítsen. 

Ahogy a puding próbája az eves, a biztosítás próbája a kárkifizetés.

Mit tehet Ön annak érdekében, hogy a biztosítási esemény bekövetkeztekor elégedett legyen? Van könnyen kezelhető szerződésfajta, melyeket online, biztosítási néhány szakember segítsége nélkül is bátran megköthet (utasbiztosítás, a gépjármű felelősségbiztosítások egyszerűbb esetei). Bár ezek az Ön által kezelt szerződések attól nem lesznek olcsóbbak, hogy közvetítő segítség nélkül, önerőből próbálja eligazodni a piacon kínált lehetőségek útvesztőjében. Ha a fentieknél összetettebb problémákra, kockázatokra keres megoldást, forduljon biztosítási szakemberhez, lehetőség szerint alkuszhoz. A biztosítási alkusz Önt képviselve segít megtalálni a legjobb megoldást több biztosító ajánlatot bemutatva, és feladata nem ér véget a szerződés megkötésekor, hanem végig Ön mellett marad még a kárrendezés során is. 

Legfőbb célunk és küldetésünk, hogy ügyfeleink számára minden élethelyzetben a legbiztonságosabb, leghatékonyabb és legköltséghatékonyabb megoldást tudjuk nyújtani. Hosszú távú, akár generációk életén átívelő tartós ügyfélkapcsolatok kiépítésére törekszünk.

Biztosítási szaktanácsadás=kockázatfelmérés után a biztosítható kockázatokra fedezet biztosítása, a kizárandó kockázatok egyeztetése Önnel, egyedi igényeire történő biztosítási megoldások megkeresése. A biztosítási szerződéseket évente felül kell vizsgálnunk, aktualizálnunk kell, mert különben alul/felülbiztosítás áldozatai lehetünk.

Egy egyszerű példa alulbiztosítottságra: Az Ön cégének árbevétele a felelősségbiztosítás megkötésekor 500 millió forint volt, míg jelenleg a duplája 1 millárd forint. A változás nem került a biztosító felé bejelentésre, nem aktualizálták a szerződést. Egy partnerük jogos kártérítési igénnyel él 20 millió forint értékben, melyet a biztosító el is ismer, de az 50% alulbiztosítottság miatt csak 10 millió forintot térít. 

Egy kis gondolatébresztő: a szokásos biztosítási kockázatokon (tűz, elemi károk, betöréses lopás) kívül, milyen problémákra lehet biztosítási szerződéssel megoldást találni. 

– De mi van akkor, ha kár bekövetkezte miatt leáll a termelés, forgalmazás, attól még az állandó költségeket kell fizetni?

– Mi történik, ha eltörik egy nagy értékű gép és nem termel, a lízingjét viszont fizetni kell ugyanúgy? 

– Manapság egy termelőtől, szolgáltatótól, beszállítótól már nem csak külföldi munkáknál, hanem itthon is elvárják, előírják a megfelelő felelősségbiztosítás meglétét. A megfelelő nem feltétlen drágább, csak(!) testreszabott!

– Mi történik, ha egy (kulcs)munkatársa megbetegszik?

Hogyan tudja Ön könnyen megítélni, hogy meglévő biztosítási tanácsadója ideális-e? 

A biztosítások felülvizsgálata milyen rendszerességgel történik Önöknél?

  1.  igény szerint, ha valamilyen változás történik
  2. legalább évente, rendszeresen

Ha Ön az a. választ adná, akkor sürgősen keressen egy másik, valódi tanácsadót. 

„John Fitzgerald Kennedy szerint egy ember életében a 4. legfontosabb ember: az orvosa, az ügyvédje, a bankára, és a biztosítási tanácsadója.”

Az Ön meglévő biztosításainak felülvizsgálatát ingyen elvégezzük, megszabadítjuk a feleslegesen fizetett szerződések költségétől és aktualizáljuk a megmaradó szerződéseket. Mint a szabóságban, egyedileg, mérték után dolgozunk, nálunk nincs „csomagtermék”.

Megosztás:

További bejegyzéseink